Distinctive Software Rok vydání: 1988 Velikost: 1.6MB Staženo: 52x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 3.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 3.0/5 DOPLŇKY DO HRY
STÁHNOUT ZDARMA
Grand Prix Circuit někdy zvaná jako GPEGA je závodní hra formulí, později portována i na další zařízení. O rok později byla vydána vylepšená verze hry s motorkama pojmenována The Cycles, která je k dispozici také tady na Smetišti.

V nabídce byla možnost závodit se třemi různými monoposty - McLaren MP4/4, Williams FW12C a Ferrari F1/87/88C. McLaren je nejrychlejším vozem ve hře, ale zároveň nejhůře ovladatelným. V reálu s ním Ayrton Senna a Alain Prost vyhrál 15 z 16ti Velkých cen. Druhým nejvýkonnějším je Williams, jehož ovládání je relativně neutrální. Ferrari je model, se kterým se ve skutečnosti nikdy nezávodilo a jako nejpomalejší ve hře je zároveň i nejovladatelnější. Tři monoposty doplňuje osm závodních tratí mezi které patří třeba Silverstone, Hockenheim, Monza nebo Suzuka. Tratě mají tvar podle svých reálných předloh, ale samotné jejich grafické ztvárnění nijak uzpůsobené realitě není.

K dispozici je pět úrovní obtížnosti, které se rozlišují mimo jiné ve stupni simulaci ovládání. Ve vyšší obtížnosti se třeba může přehřát motor, nebo je nutné manuálně řadit. Jsou zde tři herní režimy - trénink, jeden závod nebo šampionát.

Grafika je pseudo 3D a velice jednoduchá. Kolem tratě nejsou žádné dekorace, pouze trať a soupeřící monoposty. Hráč může využít boxů na opravu svého vozu. Pro mnoho lidí byla Grand Prix Circuit první závodní hra s kterou se setkali. Jeden z takových byl i Kazunori Yamauchi, tvůrce slavné závodní série Gran Turismo.
Pěkná pseudo 3D grafika z kokpitu vozu, dostupná a jednoduchá hra, snaha o realismus na vyšší obtížnost.
Tratě nejsou graficky ničím zajímavé, špatně se odhaduje vzdálenost od ostatních závodníků.